kolektywedukacyjny.pl

Narodowa drużyna Brazylii zbyt mocna - porażka Korei Południowej w fazie pucharowej mundialu!

08.08.2023, 11:45

Przegrana z brazylijską reprezentacją narodową wynikiem 1:4 - słabe spotkanie reprezentacji Korei Południowej!

Trwające obecnie światowe mistrzostwa są niesamowite na wielu płaszczyznach i nie da się tego ukryć. Końca dobiegły grupowe zmagania, a więc nadszedł czas na to, co piłkarscy kibice najbardziej kochają. Chodzi oczywiście o play offy, gdzie nie są wybaczane pomyłki i przegrana wyrzuca Cię z mistrzostw oraz marzeń o wygraniu mistrzowskiego tytułu. W niedzielę kadra Polska poniosła porażkę z drużyną Francji rezultatem 1 do 3 i została wyeliminowana z mundialu. Dla wielbicieli piłki nożnej z naszego kraju, ponieważ nie oznaczało to jednak końca doznań, gdyż turniej wciąż trwa. Trzeba z całą pewnością śledzić poczynania narodowej reprezentacji Brazylii, gdyż ze spotkania na spotkanie wygląda coraz lepiej. Świetnym tego dowodem było spotkanie 1/8 finału z narodową kadrą Korei Południowej, gdzie gracze narodowego zespołu Brazylii urządzili sobie strzelanie w pierwszej odsłonie. Pierwsza bramka dla kadry Brazylii padła już w szóstej minucie, a strzelcem był Vinicius Jr, który bardzo dobrze poradził sobie w polu karnym z obroną rywala.

Trzeba podkreślić, iż dla zespołu narodowego Korei Południowej pierwsza połowa spotkania była prawdziwym koszmarem. Zwłaszcza, że pierwsza odsłona skończyła się prowadzeniem kadry narodowej Brazylii rezultatem 4 do 0. Następne bramki zdobyli Neymar Jr, Richarlison a także Lucas Paqueta. Obecni na stadionie sympatycy piłkarscy mogli odczuwać satysfakcję, ponieważ mogli oglądać prawdziwy popis drużyny Brazylii. Po przerwie tempo tego meczu mocno opadło. Brazylijscy zawodnicy próbowali konstruować następne akcje, jednakże gracze reprezentacji Korei Południowej bardzo dobrze się bronili. Narodowa drużyna Korei Południowej na kwadrans przed końcem spotkania strzeliła bramkę na otarcie łez, która była ozdobą tego pojedynku. Napastnik drużyny narodowej Korei Południowej zdecydował się na strzał zza szesnastki, a bramkarz narodowej reprezentacji Brazylii nie miał szans na sprawną obronę. To starcie finalnie zakończyło się wynikiem 4:1 dla zespołu narodowego Brazylii, która w następnej rundzie mierzyć się będzie z narodową kadrą Chorwacji. Stawką tego meczu będzie awans do 1/2 finału światowych mistrzostw i gwarancja gry o medal.