kolektywedukacyjny.pl

Niesamowite spotkanie Barcy - klęska Los Blancos rezultatem jeden do trzech!

09.08.2023, 08:37

Fantastyczny mecz FC Barcelony i porażka Realu rezultatem 1 do 3!

Bez cienia wątpliwości ostatnimi czasy forma organizacji starcia o Superpuchar Hiszpanii uległa sporej zmianie. Pewnego rodzaju zawód mogą czuć futbolowi wielbiciele z Hiszpanii, gdyż pojedynki o to trofeum przeniesione zostały do Arabii Saudyjskiej. W tym momencie w rozgrywkach o to trofeum walczą cztery kluby, a zwycięzcy par 1/2 finału spotykają się ze sobą w finałowym meczu. W tym sezonie przeciwko sobie w finałowym spotkaniu stanęły drużyny Dumy Katalonii i Realu Madryt. Fani futbolu ze świata mogli być więc uradowani, ponieważ to oznaczało pierwsze El Classico w pojedynku o Superpuchar Hiszpanii od paru lat. W pierwszym zespole drużyny Dumy Katalonii gra kapitan drużyny narodowej Polski, a więc Lewandowski.

Tak więc polski gracz miał okazję na zdobycie pierwszego trofeum w barwach Barcelony. Przed tym spotkaniem bardzo dużo sportowych ekspertów podkreślało, że głównym faworytem do wygranej jest Real z Madrytu. Zwycięzca ostatniej edycji Pucharu Mistrzów oraz obecnie panujący mistrz hiszpańskich rozgrywek to prawdziwa maszyna do zwyciężania finałowych spotkań, dlatego też wielkim zaskoczeniem byłby każdy inny rezultat niż ich triumf. Od pierwszych minut pojedynku finałowego znaczącą przewagę miała drużyna Dumy Katalonii. Piłkarze świetnie czytali się na boisku i bez problemu przygotowywali kolejne akcje w pobliżu szesnastki rywala. W finale pierwsza bramka została strzelona przez piłkarzy Barcelony, a jej autorem był Gavi, który wykorzystał fantastyczne dogranie od Lewandowskiego. Do bramki przed końcem pierwszej połowy trafił kapitan drużyny polskiej, któremu doskonałym dograniem odwdzięczył się Gavi. Wynikiem 2:0 dla Barcy zakończyła się pierwsza część, a zawodnicy Realu z Madrytu prezentowali się kiepsko na tle przeciwnika. W II części obraz gry nie zmienił się, a dwadzieścia minut przed końcem Barca zdobyła trzeciego gola. Real strzelił honorową bramkę w dodatkowym czasie gry, a zdobywcą był Benzema. W rozrachunku końcowym pojedynek zakończył się rezultatem trzy do jednego dla Barcy, która tym sposobem sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii.