kolektywedukacyjny.pl

Świetny start światowych mistrzostw dla reprezentacji Ekwadoru - przegrana zespołu narodowego Kataru!

11.08.2023, 08:17

W pierwszym meczu światowych mistrzostw reprezentacja narodowa Ekwadoru ograła zespół narodowy Kataru!

Mundial to futbolowa impreza, która ma miejsce co 4 lata. Z pewnością fani piłkarscy z całej świata wyczekują z niecierpliwością na inauguracyjny mecz mistrzostw. W taki sam sposób było w przypadku światowych mistrzostw w Katarze, który zaczął się w poprzedni weekend. Inauguracyjny pojedynek poprzedziła oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw, która wyglądała niezwykle. Później jednak nadeszła pora futbolu i sympatycy futbolu znajdujący się na stadionie oraz przez telewizorami oczekiwali dobrego meczu. Zawodnicy reprezentacji Ekwadoru szybko zdobyli bramkę i już od pierwszych minut emocji nie zabrakło. Już w trzeciej minucie do siatki trafił Emmer Valencia i mogło się zdawać, iż narodowa drużyna Kataru będzie miała bardzo trudno w tym pojedynku. Jednak sędzia tego spotkania zdecydował się sprawdzić za pomocą systemu VAR poprawność tej bramki i okazało się, że w chwili podania zawodnik był na pozycji spalonej. W tym przypadku organizatorzy mundialu mieli więc naprawdę sporo szczęścia.

Drużyna narodowa Ekwadoru nie zamierzała zaprzestać atakowania pomimo cofnięcia pierwszego trafienia. Piłkarze narodowego zespołu Ekwadoru nieustannie mieli pod kontrolą przebieg tego meczu, cały czas przy tym tworząc groźne sytuacje. Napastnik reprezentacji narodowej Ekwadoru kilka minut później odnalazł się w akcji sam na sam z bramkarzem reprezentacji Kataru i został sfaulowany przez niego. Główny arbiter nie wahał się nawet przez chwilę i podyktował karnego, a bramkarzowi pokazał żółty kartonik. Na bramkę jedenastkę zamienił kapitan kadry Ekwadoru Emmer Valencia. Naprawdę źle względem narodowej reprezentacji Ekwadoru prezentowała się narodowa reprezentacja Kataru. Nie było widać pomysłu na ten pojedynek, a bramkarz kadry Ekwadoru przez sporą część meczu był bezrobotny. Bramka numer dwa dla narodowej kadry Ekwadoru padła na kwadrans przed końcem pierwszej połowy, a autorem kolejny raz był Enner Valencia. W trakcie I połowy meczu nie oglądaliśmy już więcej bramek. Podczas drugiej części oba zespoły wyraźnie obniżyły rytm i na boisku działo się niewiele. Mecz w końcowym rozrachunku skończył się rezultatem 2:0 dla kadry narodowej Ekwadoru, która perfekcyjnie rozpoczęła te mistrzostwa. Reprezentacja Kataru z kolei znalazła się w tej chwili w ciężkim położeniu i może mieć kłopot z awansem do następnej fazy.